У четворогодишњим профилима, у 7 одељења, 5 образовних профила,  налази се 190 ученика.
Без недовољних оцена је (89) 47% ученика,  са недовољним оценама је (111) 53% ученика. Ово је бољи резултат у односу на прошлу годину за 9% када је без недовољних оцена било 39 % ученика,  са недовољним оценама 61% ученика. Ове године нема ученика који су неоцењени,  а прошле године су 2 ученика била у категорији неоцењених.
Најуспешнија су одељења 4/5 и 4/8 где је више ученика у категорији без недовољних оцена него у категорији са недовољним оценама. У свим осталим одељењима већи је проценат ученика са недовољним оценама од категорије позитивно оцењених.
Ове године нешто је мањи проценат ученика са једном недовољномм оценом ( сад их је 23% а било их је 26%),  повећан је број ученика у категорији са 2 недовољне оцене, дупло их је мање у категорији са 3 недовољне него прошле године, 7% ученика је у категорији  која нас увек највише забрињава а то су ученици који имају 4 и више недовољних оцена. Таквих је прошле године било чак 11%.
Ученици су ове године имали просечно 87 изостанка у категорији оправданих, 3 неправдана, укупно 90 изостанака по ученику. То говори да је сваки наш ученик, према исказаним подацима 15 радних дана био ван школе.
У односу на прошлу годину оправдано изостајање је у порасту, а неоправданих изостанака је мање за 2 у просеку. Распон укупних  изостанака се креће од 1354  до 2499. Распон у неоправданим изостанцима се креће од 41-132 по одељењу.

На образовном профилу Трговац, у трећем разреду је 17 ученика. Од тог броја без недовољних оцена је 9 ученика, а са недовољним оценама 8 ученика. Шест ученика је у категорији са 4 и више недовољних оцена.

Ученици су направили 2458 оправданих, 41 неоправдан, укупно 2499 изостанака