У среду, 23. новембра 2016. године, у хотелу ''Ливаде'' у Прељини, одржан је још један пословни изазов, такмичење ученика средњих школа у проналажењу бизнис идеја и креирању бизнис планова.

Poslovni izazov 1

Учествовали су ученици из економских, машинских, пољопривредних и других стручних средњих школа из централне и југозападне Србије. На такмичење су дошли ученици из Чачка, Пожеге, Краљева, Ужица, Пријепоља, Ивањице, Горњег Милановца и других градова. Сви они долазе из школа, које већ годинама учествују у пројекту Јunior Ashievement Serbia, Достигнућа младих.

Poslovni izazov 2

Такмичење су подржали и Министарство омладине и спорта, организација USAID и други партнери, Unikredit banka и сл.

Економска школа из Чачка је имала четири представника, ученика одељења 36 и 26. То су: Исидора Петровић 26, Наталија Панић 26, Лука Југовић 36 и Филип Богдановић 36. На такмичењу је било укупно око 120 ученика, који су били подељени у 25 екипа.

Poslovni izazov 3

Прво место освојила је бизнис идеја за ресторан поред аутопута, који ради по принципу куповине из аута.

Друго место освојила је идеја о производњи масти која смањује поспаност возача.

Poslovni izazov 4

Треће место освојио је тим са идејом о ресорану изграђеном на половини аутопута Београд – Чачак, који би био опремљен у стилу 15 века, под именом ''Деспотовина''

Ове године, ученици наше школе нису успели да се пласирају даље, иако су њихови тимови и идеје били високопласирани на табели.

Честитамо ученицима који су учествовали на пословном изазову и позивамо друге ученике да се наредне године пријаве за ово такмичење.

Професор економске групе предмета

Ивана Милисављевић