• Економска школа у Чачку
    Економска школа у Чачку
  • Школа са традицијом
    Школа са традицијом
  • Основана 1948. године
    Основана 1948. године

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ РАЧУНОВОДСТВА

одржаног 04. јуна 2018. године

ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР – ПРВИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број 100 Освојено место
Ђурђа Јаковљевић I/2 87 ПРВО МЕСТО
Тамара Курћубић I/2 79 ДРУГО МЕСТО
Наташа Радивојевић I/1 76 ТРЕЋЕ МЕСТО
Душица Парезановић I/1 68
Катарина Топаловић I/1 65
Анђелија Станишић I/1 62
ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР – ДРУГИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број Освојено место
Кристина Весковић II/1 43/46 ПРВО МЕСТО
Милица Мирковић II/2 38,5/46 ДРУГО МЕСТО
Владан Љубичић II/2 31,5/46 ТРЕЋЕ МЕСТО
Теодора Вукашиновић II/1 30/46
Здравко Смиљанић II/2 28,5/46
Милица Тодоровић II/1 26,5/46
Милица Обрадовић II/1 26/46
Милица Крунић II/1 25,5/46
Тијана Ивановић II/1 21,5/46
Анђела Цоклески II/2 18,5/46
Бојана Максимовић II/2 17/46
ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР – ТРЕЋИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број 70 Освојено место
Катарина Јанковић III/1 58,5 ПРВО МЕСТО
Марија Речевић III/1 54 ДРУГО МЕСТО
Весна Василијевић III/2 49,5 ТРЕЋЕ МЕСТО
Магдалена Дакић III/2 45
Бојана Стевановић III/1 40,5
Јована Петровић III/2 38
Алекса Гостиљац III/1 29

ФИНАНСИЈСКИ АДМИНИСТРАТОР – ДРУГИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број Освојено место
ДАВИД ШУЈДОВИЋ 2/6 18/20 ПРВО МЕСТО
НЕНА КОЗИЋ 2/6 15/20 ДРУГО МЕСТО
ЂУРЂИНА РАЈИЧИЋ 2/5 15/20 ДРУГО МЕСТО
МИЛИЦА СТОЈАНОВИЋ 2/6 13/20 ТРЕЋЕ МЕСТО
ЈОВАНА ЂУРИЧИЋ 2/6 12/20
МИРЈАНА ДРОЦА 2/6 10/20
ФИНАНСИЈСКИ АДМИНИСТРАТОР – ТРЕЋИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број Освојено место
ТАЊА КОЈОВИЋ 3/5 43/53 ПРВО МЕСТО
ИСИДОРА ПЕТРОВИЋ 3/6 32/53 ДРУГО МЕСТО
АНКИЦА СТЕФАНОВИЋ 3/5 32/53 ДРУГО МЕСТО
МАТИЈА КОВАЧЕВИЋ 3/6 21/53 ТРЕЋЕ МЕСТО
ТАМАРА ЂЕРОВИЋ 3/6 16/53
АНЂЕЛА КУЧ 3/6 10,25/53

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ОСНОВА ЕКОНОМИЈЕ

одржаног 08. јуна 2018. године

ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР – ПРВИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број 25 Освојено место
Душица Парезановић I/1 16,5 ПРВО МЕСТО
Наташа Радивојевић I/1 12 ДРУГО МЕСТО
Катарина Топаловић I/1 12 ДРУГО МЕСТО
Ђурђа Јаковљевић I/2 10,5 ТРЕЋЕ МЕСТО
Драгана Бошковић I/2 10
ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР – ДРУГИ РАЗРЕД
Име и презиме ученика / одељење Освојен број бодова/максималан број 35 Освојено место
Кристина Весковић II/1 28,5 ПРВО МЕСТО
Милица Мирковић II/2 28 ДРУГО МЕСТО
Милица Крунић II/1 27,5 ТРЕЋЕ МЕСТО
Теодора Вукашиновић II/1 25,5
Милица Обрадовић II/1 16,5
Тијана Ивановић II/1 12,5
Анђела Цоклески II/2 12
Илија Василић   II/1 10

Предметни професори: Јасмина Јеремић Ћировић и Милица Скелић

На школском такмичењу из пословне онформатике одржаном 12. марта 2018. године учествовало је осам ученика одељења IV1 и IV2.

Резултати такмичња су следћи:

1. Анђела Павловић

2. Драгана Вујовић

3. Милош Илић

4. Ђорђе Самарџић

5. Матеја Клун

6. Милица Ровинац

7. Немања Томић

8. Александар Милуновић

На даљи ранг такмичења пласирала се ученица Анђела Павловић.

Републичко такмичење из математике, одржано је 27. и 28.04.2018. године у Првој економској школи, у Београду. На такмиљењу су учествовали ученици из 44 школе.

Нашу школу су на такмиљењу представљала 3 ученика. У категорији ученика другог разреда, Кристина Весковић (II/1), је освојила 2. место.

matematicari

У категорији ученика трећег разреда, Јован Стевић (III/8) је освојио 2. место и у категорији ученика четвртог разреда, Петровић Александра (IV/8) је освојила 4. место.

Иако на такмичењу нисмо имали потпуну екипу, јер нисмо имали представника првог разреда, наша школа је на екипној ранг листи заузела 6. место.

Ученици су на такмичење ишли у пратњи професора Мирјане Милуновић.

Висока школа за пословну економију и предузетништво организовала је такмичење у изради бизнис плана и представљању бизнис идеја на нивоу целе Србије. Прва фаза такмичења обухватала је 16 градова у Србији, где су на регионалном нивоу биране победничке екипе које су се пласирале на републичко такмичење.

Економску школу из Чачка представљали су ученици одељења 2/5: Димитрије Крунић, Илија Бојић, Михаило Пејовић и Матија Павловић са својом бизнис идејом о производњи шпаргле „Uncle Jack“, са ментором Аном Спасојевић.

Републичко такмичење одржано је у Београду 18.априла 2018. године у Дому културе „Влада Дивљан“ на коме су учествовале екипе из 16 градова из Србије. Представљање бизнис планова и идеја оцењивало је 20 чланова жирија из различитих области културе, привере, спорта, туризма, угоститељства и сл.

Екипа наше школе није се пласирала у прва три места, али су имали изузетно успешну и запажену презентацију и побрали су све похвале. Ученици истичу да им је ово корисно искуство, да су савладали трему од јавног наступа, позорнице и микрофона и да ће се обавезно пријавити и следеће године на такмичење са новом бизнис идејом.

  Тим за партнерства и пројекте

  Ана Спасојевић

На школском такмичењу из пословне информатике учествовало је осам ученика одељења IV1 и IV2. Прво место припало је ученици Анђели Павловић која је од укупно 44 бода освојила 42. Тиме ће ученица представљати нашу школу на Републичком такмичењу у Сврљигу.

Бројач посета

137951
ДанасДанас29
ЈучеЈуче100
Ове седмицеОве седмице372
Овог месецаОвог месеца2230
Укупно Укупно 137951