Прослава друге годишњице пословања ВПД „Коко“

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

У среду 2. новембра 2022. године, ВПД „Коко“ , које послује у одељењу 4/5, смер финансијски
аминистратор из предмета Финансијско- рачуноводствена обука прославило је другу годишњицу
успешног пословања.
Ученици су припремили презентације и представили рад виртуелног привредног друштва „Коко“
уз подршку предметних професора Данијеле Рвовић и Ане Спасојевић. Такође, ученици су
излагали и на теме електронског фактурисања и изградње основних средстава, уз присуство два
представника привреде Невене Пртењак, шефа рачуноводства привредног друштва Квантокс и
Бранке Јовичић шефа рачуноводства привредног друштва Хитроградња промет, које су износиле
примере из праксе из области електронског фактурисања и изградње основних средстава са
освртом на интерни обрачун пореза на додату вредност.
Прослави су присуствовали: представници Савета родитеља, Школског одбора, представници
привреде, професори и ученици Економске школе.
После предавања ученика и представника привреде дискутовало се о могућности примена новина
из праксе у настави.

Предавање на тему "Репродуктивно здравље"

У простору Економске школе у Чачку, у среду, 15.12.2021. године, одржано је прво у низу планираних  предавања на тему репродуктивног здравља, вођења здравог живота и заштите током односа.

predavanje_1.jpg

Предавање НБС у просторијама школе

Ранко Станојевић из Одсека за изложбе и едукацију Народне Банке одржао је у Економској школи у Чачку радионицу под називом "Фалсификати". Посебан осврт дат је на заштитне елементе новчаница динара, евра и долара, а ученици су имали јединствену прилику да се детаљно упознају са одликама фалсификата ових новчаница.

фалсификат

фалсификат1

Извор : НБС

Предавање „Још увек возим“

У сарадњи са Канцеларијом за младе, у среду 04.12. и четвртак 05.12.2019. године одржана су предавања „Још увек возим“ којима су присуствовали ученици другог, трећег и четвртог разреда. Предавач Славиша Савић, који је као осамнаестогодишњак остао инвалид као последица саобраћајне незгоде, поделио је своје животно искуство и кроз поучно и занимљиво предавање привукао велику пажњу ученика. Посебан акценат ставио је на могуће последице услед некоришћења појаса на предњем и задњем седишту, вожње без возачке дозволе, вожње у алкохолисаном стању или под дејством психоактивих супстанци. По завршетку предавања ученици су могли да испробају такозване „пијане наочаре“ које демонстрирају смањење психофизичких способности човека под дејством алкохола и дрога.

јув4