Био једном један лаф

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

У понедељак, 18. 05. 2015. у Дому културе, ученици, професори и остали суграђани су присуствовали  мултимедијалном предавању о Душку Радовићу. Аутори изложбе о Душку Радовићу, Сара Ивковић Марковић и Виолета Ђорђевић су причале о животу великог песника за децу и афористичара за одрасле. Уз презентацију и припремљене фотографије указале су на повезаност песника са Чачком, преко очеве фамилије, на његову спремност да пише и објављује још у основној школи.

D.Radovic sajт

Истакнуто је да је он зачетник новог приступа у књижевности за децу, да је аутор дивних серијала на телевизији, који су се на жалост изгубили. Последњи посао је обављао на радију и будио је Београђане дивним афоризмима који су истицали његов бритки ум. Волео је фудбал, клуб „Партизан“, бокс и многе паметне и искрене људе.

D.Radovic