Ученице Економске школе из Чачка, Јелена Кнежевић и Јована Петковић,  освојиле су треће место на такмичењу у оквиру пројекта Економијада.

Домаћин Економијаде ове године била је Економска школа „Мирко Вешовић“ из Подгорице, осим домаћина на Економијади су  учествовали представници 10 економских школа из Београда, Чачка, Бања Луке, Тузле, Сарајева, Загреба, Љубљане,  Новог Марофа и  Струмице.

Ekonomijada 1 u 2017

Домаћини су се потрудили да гостима организују богат програм за дружење, дочекали су госте одлично припремљеном приредбом, омогућили су свим ученицима да представе свој град и школу. Као саставни део активности Економијаде одржан је квиз Паметна економија где су ученице Економске школе из Чачка освојиле треће место, првопласирани су били домаћини, док су друго место освојили ученици из Сарајева. Сви ученици показали су одлична економска знања, тако да су нијансе одлучиле победника.

Циљ пројекта је повезивање ученика са простора бивше Југославије, размена знања, искустава и вештина стечених током школовања. Економијада се наставља и следеће године, домаћин ће бити Економска школа из Загреба.

Данијела Рвовић