Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

У организацији Градске библиотеке ''Владислав Петковић – Дис'', у уторак, 21. X 2014. године, одржано је предавање Вук Стефановић Караџић – језик и писменост. Предавач је био професор др Бошко Сувајџић, ванредни професор на Филолошком факултету у Београду, поводом 150 година од смрти Вука Караџића. Ученици и професори основних и средњих школа су чули веома занимљиво и надахнуто предавање о Вуку Караџићу и његовој повезаности са нашим крајем, захваљујући Никољском јеванђељу које је Вук нашао у манастиру Никоље 1820. године. Предавање је било садржајно и поучно и ученици и професориј су, у једноставној причи, сазнали и неке, до сада, непознате чињенице из живота овог великог реформатора језика и књижевности.

Видео записе и слике са овог предавања можете погледати на Facebook страници.