У уторак, 31. III 2015. одржано је веома занимљиво предавање о Јужној Африци. Новинар недељника „Време“, Момир Турудић, је 2010. године у време светског првенства у фудбалу био месец дана у поменутом делу континента. Представио је лепоту и занимљивости ове државе, као и бројне опасности са којима се сусретао. Гледаоци су могли видети, кроз бројне фотографије, колико је лепа природа, колико су шумовите висоравни, фасцинантне пустиње, шта све пружају бројне тропске шуме и бескрајне пешчане плаже. Показао је племена Зулу као и модерне градове у којима је присутна забава и необично надахнуће које носи становнике ове земље као и туристе. Ученици, професори и остали грађани су уживали у овом дивном предавању.