Дана 31. марта 2017. године, на Факултету за туристички и хотелијерски менаџмент, Универзитета Сингидунум, одржано је такмичење у оквиру којег су ученици средњих школа имали могућност да презентују своје идеје и пословна решења на тему Дигитална комуникација у туризму Србије.

Чланови Тима наше школе,  биле су ученице III4 одељења:

1. Миковић Маријана
  2. Нишавић Тамара
  3. Ћосић Екатарина

И наставник/ментор Јованчевић Марица.

Истраживачки пројекат подразумевао је израду Power point презентације и јавно презентовање пред стручним жиријем. Основни параметри који су се оцењивали били су: оригиналност, креативност, примењивост идеја.

Презентација нашег тима под називом  „Соколица“ добила је похвалу као једина оригинална идеја и једини тим који је понудио нови производ. Из Туристичког савеза Београда су нам понудили помоћ уколико желимо да пропагирамо нашу идеју.

Наш тим је освојио 4. место. Као награду ћемо добити књиге из области економије за школску библиотеку.

Чланови Тима су добили сертификате о учешћу на такмичењу Студија случаја „Дигитална комуникација у туризму Србије“ и погодности у случају да се одлуче да упишу студије на Универзитету Сингидунум.

Професор

Јованчевић Марица