У току фебруара, 2021. године, у Чачку је покренута хуманитарна акција за помоћ Николи Божићу (16), ученику Машинско-саобраћајне школе. Ученици и запослени у Економској школи у Чачку, још једном су показали хуману страну свог лица и у врло крактом периоду успели да прикупе 87.000,00 динара.

Немањи су дијагностиковане цисте на оба бубрега и неопходна му је трансплатација бубрега. Сама трансплатација кошта 17.500€, не рачунајући додатне трошкове, с обзиром да Немања и његов донор (мајка) треба да проведу најмање двадесет и један дан на клиници у Истанбулу (Турска).

Поред тога, пре саме операције, неопходан корак јесте анализа бубрега и откривање узрока појављивања поменутих циста. Сам процес кошта 5.500€. Анализа се обавља у Немачкој, те такође, изискује додатне трошкове.

Овим путем молимо све хумане људе да у складу са својим могућностима додатно учествују у овој, али и у осталим хуманитарним акцијама, којих нажалост, сведоци смо, увек има. Такође, овим путем похваљујемо све ученике наше школе који на овај начин, не само да помажу особама која је та помоћ заиста потребна, већ уједно и граде своју личност у правом смеру.

Уплате се могу извршити на следећи рачун:

динарски: 205-9011007704342-78 (КОМБАНК)

девизни: 90-310-25382345