Посета ученика из Словеније Економској школи у октобру 2018. године

У четвртак 18.октобра у пратњи наставнице Гордане Јевтовић, гошће из Словеније, ученице домаћини, наставница Селена Јањић и ученици одељења 16 посетили су установу за дневни боравак деце са посебним потребама „Зрачак“. Након тога, ученици географско-еколошке секције су обишли град са гостима и показали им најзначајније знаменитости нашег града. У току дана гошће су посетиле виртуелно предузеће „Office Ča 032“ – одељење 44 и виртуелну ЕКО БАНКУ – одељење 33.

Економска школа у петак 19. октобра угостила је и ученике и наставника из Крагујевачке Политехничке школе, као и њихове госте из Словеније који су заједно учествовали на предавањима на горе поменуту тему. Уводно излагање су имале ученице домаћини Андријана и Ивона које су представиле град Чачак и нашу школу, затим наставница из Словеније Леа Јанежич и ученице гошће из Словеније, које су представиле највеће знаменитости Словеније, свог града и школу из које долазе. Након тога учесницима се обратила Драгана Јаковљевић, наставник економске групе предмета и организатор ове посете, и упознала присутне са активностима наше школе у мрежи виртуелне привреде. Затим је наставница Селена Јањић имала веома занимљиву и сликовиту презентацију на тему сајмова ВП некада као ученик, а сада као наставник. И на крају су се представили ученици одељења 36, победници последњег сајма ВП у мају 2018. у Чачку и победници пројекта у изради бизнис плана, који се са својим ВП већ две године успешно представљају у свету виртуелне привреде.

slovenija4

Други део дана је био предвиђен за кратак излет у Овчар бању, где су гости из Словеније и Крагујевца најпре обишли Планинарски дом и учионицу у природи, затим сплаварили Западном Моравом до манастира Никоље и на крају обишли Бањски поток. Лепоте Овчарско-кабларске клисуре и бројне занимљивости везане за наш крај гостима је представио наставник географије и руководилац географско-еколошке секције Горан Шипетић.

Поред посете Чачку гости су са ученицама домаћинима обишли Крагујевац у суботу 20. октобра у пратњи два наставника наше школе – Драгице Вујичић и Јасмине Васиљевић. У Крагујевцу су имали низ активности у организацији школе из Крагујевца.

У узвратну посету две ученице наше школе кренуће у априлу месецу 2019. године где ће се упознати са Словеначким системом образовања, културом и навикама својих вршњака.

У организацији и реализацији свих активности учествовали су поред горе поменутих наставника и наставници економске групе предмета: Данијела Рвовић, Павле Брковић и Ана Спасојевић.

slovenija2

Драгана Јаковљевић