Учешће ученика Економске школе на међународној конференцији „Зелени преокрет“ у Градској библиотеци „Владислав Петковић Дис“

Ученици и професори Економске школе вишеструко су учествовали на овој манифестацији. Свечаном отварању, у четвртак 28. септембра, професорке Данијела Рвовић и Маријана Петровић присуствовале су у пратњи одељења 2/4.

На сесији која је се односила на представљање часописа Национална географија присуствовала је професорка Ана Спасојевић са одељењем 3/5.

Одељење 3/4, заједно са професорком Кристином Ђорђиловић, присуствовало је предавању ученица из наше школе. Ученице из одељења 4/5 Валентина Шојић, Силвија Шојић и Валентина Стругаревић су заједно са професорком Аном Спасојевић представљале пројекат „Девојчице уче циркуларну економију“. Ученице су презентовале резултате рада ученица наше школе које су на овом програму Достигнућа младих из области циркуларне економије освојиле 2. место у Србији, јер је 356 ученица успешно савладало овај програм.

На конференцији учешће су узели и ученици одељења 4/4, Филип Речевић и Валентина Милић. Они су кроз „Креативни записник“изразили визуелним путем свој доживљај сесија које су пратили. Током трајања излагања ученици су цртали свој доживљај онога што су слушали. На крају конференције сви њихови радови су представљњени учесницима и биће објављени у зборнику радова са ове конференције.

Ана Спасојевић

тим за ваннаставне активности