Power people connecting Europe

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

Погледајте текст објављен у Ozon Press-u

Економска школа у Чачку део је пројекта који финансира Европска унија, а чији је циљ повезивање школа и ученика Подунавског региона. У пројекат је из Србије укључена Економска школа у  школа из Бора, а учествују још школе из Словеније, Бугарске и Немачке. Осим међусобних посета и дружења ученици ће у својим срединама реализовати едукативне радионице. На састанцима школа у Бечу  и у Будви договорене су и одабране четири теме за рад које ће осмислити и реализовати сами ученици. То су радионице на тему културних разлика, затим одговорни предузетници, одрживи развој и активно грађанство.

Економска школа из Чачка са својим ученицима одабрала је тему одрживи развој и проблем селекције отпада.

Пројекат носи назив Power people connecting Europe, а циљ је повезивање ученика Подунавског региона. Пројекат траје до јуна 2013. године када се сви окупљају у Бечу и где ће урадити евалуацију целог пројекта. Из наше школе учествује професорка енглеског језика Весна Поповић, професорка Катарина Ћурчић, ученици Кристина Веселичић III 1, Никола Ковачевић III 3, Јелена  Радовановић III 6, Марија Милић III 8 и директор школе, који чине тим. Међутим, временом ће се у реализацију укључити велики број ученика волонтера