На Републичком такмичењу из предмета Основи економије, које се одржало у Смедереву 22-23.03.2019, ученица наше школе Марија Речевић освојила је треће место у конкуренцији ученика из 24 школе. Марија је награђена вредним поклонима, књигама у издању Економског факултета у Београду, симболичном новчаном наградом а највећа награда је свакако аутоматски упис на Економски факултет у Београду пошто је овим пласманом ослобођена пријемног испита из овог предмета. Ученица је била у пратњи ментора, професора Павла Брковића. Заслуге за њену базу знања која је стварана у прва 2 разреда има професорка Јасмина Јеремић Ћировић, која је била професор и њеном ментору. Све похвале за Марију, која је поред овог трећег места, ученица кандидат за носиоца Вукове дипломе јер у досадашњем школовању нема закључену оцену мању од највише.

osnovi republicko

Павле Брковић