У нашој школи одржано је и општинско такмичење из историје 24. марта са почетком у 13 часова. Појавио се велики број ученика ( 65 ) са својим наставницима из Медицинске школе, Машинско – саобраћајне школе, Гимназије и наше, Економске школе.

У трајању од сат времена ученици су имали могућност да покажу своја знања на тестовима који су, зависно од смерова и година учења, покривали знање од антике до савременог доба.

После истеклог времена за израду, ученици су коментарисали да су тестови ове године били изузетно тешки. Да се ученици нису преварили, показао је коначни резултат – мали број ученика прошао је на окружно такмичење – из наше школе Парезановић Душица I/1, једина од тринаест ученика првих разреда средњих стручних школа. Приметан је слаб пласман и на другим нивоима – разреди Гимназија или, пак, други разред средњих стручних школа, па ипак такмичење ће се наставити, на окружном нивоу и опет у нашој школи 28 априла.

Свим такмичарима честитамо на учешћу и посебно на пласману оним ученицима који су ранговани.