Ученици четврте године смера банкарски службеник и изабрани награђени ученици других одељења посетили су музеј НБС и компанију Кока Кола, 23.10.2018.године.

NBS

Током овог излета у престоницу, ученици су били у могућности да виде музеј НБС где су им стручни кустоси објаснили све о историји новца у нашој земљи а показали су им бројне видео занимљивости везане за монетарну историју наше земље. Оно што је ученицима било посебно занимљиво је што су добили новчаницу са њиховим ликом која је израђена на лицу места.

Koka kola

Након посете НБС и слободног времена које су ученици имали, наставило се ка Земуну где је посећена фабрика Кола Кола. У фабрици смо дочекани од стране неколико младих и љубазних људи који су ученицима омогућили да чују све о могућностима које Кока Кола нуди за запошљење младим људима. Поред предавања на ту тему, ученици су посетили један део производног погона ове компаније где су се упознали са технологијом прераде али и организациом производног процеса, тако да су из прве руке имали увид како „изнутра“ изгледа и функционише једна модерна и светска компанија. Сви ученици са излета у Београд носе позитивне утиске где су поред одмора од свакодневнице могли и да стекну нека нова знања која нису у прилици да чују сваки дан.

Павле Брковић, Драгана Гајовић, Мирослава Митровић