Економска школа Чачак

Извештај са школског такмичења из географије - Национална Географска Олимпијада

На школском такмичењу из географије учешће је узело 5 ученика првог разреда наше школе. Ученике је припремао професор Горан Шипетић. Такмичење се организује у оквиру програма Националне географске олимпијаде коју организују Регионални центар за таленте и Географски факултет из Београда.

Један ученик је остварио више од 72% тачних одговора и пласирало се на општински ниво. Коначни резултати у наставку.

У недељу 1. 12. 2019. чланови секције су посетили специјални резерват ''Засавица''. Посета је уследила након позива Фалултета  за примењену екологију ''Футура'', са којим смо започели сарадњу прошлог месеца, када смо учествовали у прстеновању птица.

У Засавици смо омали прилику да видимо аутохтоне врсте домаћих животиња које су данас скоро заборављене, а које су се пре само једног века гајиле у свим крајевима наше земље. То су пре свега: мангулица, подолско говече, балкански магарац (са којима смо се највише фотографисали), итд.

ЗАСАВИЦА

У новембру су чланови наше секције посетили орнитолошку станицу Заграђе, која је смештена у ПИО Овчарско-кабларска клисура. Организатори акције су Фалултет за примењену екологију ''Футура'' и Удружење ''Сове на опрезу''. Имали смо прилику да видимо на делу праве љубитеље природе. На овом месту се прстенују птице, да би се пратио њихов даљи развој. Били смо фасцинирани односом и љубављу ових људи према птицама, али и њиховој организованости.

птице