Данас  су ученци из Економске школе посетили вртић ''Мајски цвет'' и у песми и игри провели један школски час са децом предшколског узраста.

Идеја је потекла из одељења 3-5, Економске школе у Чачку, које у оквиру школе има основано виртуелно привредно друштво за промет играчака ''Скочко''. Припремајући се за сајам виртуелних привредних друштава, који је Економска школа организовала прошлог петка, ученици су сакупили већи број играчака које су желели да поклоне малишанима из вртића.  Ученице Марта Глишовић 3-5, Кристина Сретеновић 3-5 и Слађана Мариновић 3-5, у пратњи предметног професора,  посетиле су вртић ''Мајски цвет''. Ту су малишани дочекали своје велике другаре песмом, игром и рецитацијама. Показали су шта су научили од својих васпитача. У песми и игри су учествовале и ученице Економске школе. Малишани су се обрадовали играчкама, али и игри са старијим другарима.

Економска школа је и ранијих година организовала слична дружења својих ученика са предшколском децом. Идеја је да се оваква сарадња настави и наредних година. Кроз ову акцију је остварена и идеја тима за професионалну оријентацију Економске школе, да ученици посећују установе и организације у којима би касније желели да раде.

Ученице Економске школе су позвале децу из вртића ''Мајски цвет'' да посете Економску школу и виде где и како проводе школске часове.

28. април 2014. године